Türkiye'nin En Çok Tercih Edilen Dil Okulunda Hazırlığı Geç.

Acıbadem Üniversitesi İngilizce Yeterlik Sınavı (AYES)'e yönelik hazırlık eğitimlerine katılacak olan öğrencilerimize başlıca seviye belirleme sınavı uygulamaktayız.

Bu seviye belirleme sınavı sonrasında katılımcının İngilizce eğitim düzeyi net bir şekilde belirlenir.

Katılımcının var olan dilbilgisi, gramer, konuşma ve anlama becerisini geliştirecek programlar uygulayarak aynı zamanda sınav formatına yönelik teknikleri aktarmaktayız.

Öğrencilerimizin Proficiency sınavının reading, writing, speaking ve listening bölümlerinden maksimum düzeyde skor almaları hedeflenmektedir.

Hazırlık atlama sınavı programlarımız konusunda uzmanlaşmış akademik başarısı tescilli öğretim üyelerimiz tarafından yürütülmektedir.

Acıbadem Üniversitesi AYES Sınavının İçeriği:

Acıbadem Üniversitesi İngilizce Yeterlik Sınavı (AYES) Bu sınavda başarılı olan öğrenciler ile eşdeğerliliği Üniversite tarafından kabul edilen yerel ve uluslararası dil sınavlarından birinden son üç yıl içerisinde geçerli puan alan öğrenciler kendi bölümlerindeki lisans derslerine katılma hakkını kazanırlar.

İngilizce eğitimi düzeyi yetersiz olan öğrenciler Acıbadem Üniversitesi Düzey Saptama Sınavı (ADÜS) sonuçlarına göre oluşturulmuş sınıflara yerleştirilirler. Bir akademik yıl süreli yoğun İngilizce Hazırlık eğitimi alırlar. Bu eğitimleri başarıyla tamamlayan lisans öğrencileri, bölümlerine devam eder.

Hazırlık eğitimi süresince öğrencilerin doğal ve akıcı İngilizce düzeyine ulaşmaları için sunum ve ödev hazırlama, farklı seviyelerde okuma, değerlendirme, tartışma ve grup çalışmaları gibi etkinlikler yürütülmektedir.

AYES Sınavına Eşdeğer Kabul Edilen Puan Denklikleri:

Sınav Puan​​
YDS 75
PEARSON PTE Academic 75
TOEFL (IBT) 90
TOEFL (CBT) 231
TOEFL (PBT) 574
IELTS 6,5
FCE C

Yukarıda belirtilen sınavlardan kabul edilen puanı almış olan öğrenciler, İngilizce muafiyet sınavına girmeksizin İngilizce hazırlık eğitiminden muaf sayılırlar.​​​​​​​​