Türkiye'nin En Çok Tercih Edilen Dil Okulunda Hazırlığı Geç.

Doğuş Üniversitesi İngilizce hazırlık atlama Proficiency sınavına yönelik hazırlık eğitimlerine katılacak olan öğrencilerimize başlıca seviye belirleme sınavı uygulamaktayız.

Yapılacak olan seviye belirleme sınavı sonrasında katılımcının dilbilgisi, reading, writing, listening, düzeyi net bir şekilde belirlenir.

Eğitimlerimiz Doğuş Üniversitesi hazırlık atlama sınavına girecek öğrenciler için özel olarak hazırlanmaktadır.

Doğuş Üniversitesi DÜİYES sınavı formatına yönelik teknikler ve katılımcıların muafiyet sınavının reading, writing ve listening bölümlerinden maksimum düzeyde skor almaları hedeflenmektedir.

Hazırlık atlama sınavı programlarımız konusunda uzmanlaşmış akademik başarısı tescilli öğretim üyelerimiz tarafından yürütülmektedir.

Doğuş Üniversitesi Hazırlık Atlama DÜİYES Sınavlarının İçeriği:

Hazırlık atlama muafiyet sınavı 2 aşamadan oluşmaktadır.

Birinci Aşama DÜİYES I

Akademik yılında yeni kayıt yaptırmış olan tüm öğrencilerin katılması zorunlu olan bir sınavdır. Sınav, 2 saat sürer  ve öğrencilerin genel İngilizce bilgisini test eden çoktan seçmeli bir sınavdır. DÜİYES I'den başarılı not alan öğrenciler DÜİYES II sınavına girmeye hak kazanmış olurlar. Başarılı olamayan öğrenciler, sınav sonuçlarına göre hazırlık sınıfındaki uygun düzeye yerleştirilmektedir.

İkinci Aşama ise DÜİYES II

Sınav 2 aşamadan oluşmaktadır ve  birinci aşama Dinleme bilgisi, Okuma bilgisi  ve Dilbilgisi ölçülürken, ikinci bölümde yazma bölümü yer alıyor. DÜİYES II sınavında başarılı olan öğrenciler, Fakültelerinde eğitime başlayabilirler. DÜİYES II sınavında başarısız olan yeni ve halen hazırlık sınıfına devam eden eski kayıtlı öğrenciler ise sınav sonuçlarına göre hazırlık sınıfındaki uygun düzeye yerleştiririlmektedir.

Doğuş Üniversitesi Ara Sınav Soru Tipleri

  • İngilizce Kullanımı-Tüm Düzeylerde
  • Okuduğunu Anlama (Bütün Düzeyler)
  • Dinleme (Bütün Düzeyler)
  • Yazma (Bütün Düzeyler)
  • Konuşma (Bütün Düzeyler)

Yılsonu Yeterlik Sınavı Soru Tipleri

(Sınav soru tipleri gerekli görüldüğünde değiştirilebilmektedir.)

  • İngilizce Kullanımı-Tüm Düzeylerde
  • Okuduğunu Anlama (Bütün Düzeyler)
  • Dinleme (Bütün Düzeyler)
  • Yazma (Bütün Düzeyler)