Almanca, Türkiye'nin En Çok Tercih Edilen Dil Okulunda Öğrenilir.

Almanca Kursları

İstanbul'da dört şubemizde her seviyede Almanca kursları düzenlemekteyiz. Ayrıca Almanca dil sınavlarına yönelik eğitimler vermekteyiz. Kurumlarımız Milli Eğitim Bakanlığı onaylıdır.

Başlangıç Seviyesi Almanca Kursu

Almanca A1 seviyesi kursu yeni başlayanlar için Almanca veya çok sınırlı Almanca bilen öğrenciler için mükemmel bir deneyimdir. Bu eğitim, TELC veya Göethe uluslararası Almanca sınavlarıyla ilgilenen herkes için önemli bir başlangıç noktasıdır. Öğretmenlerimiz A1 seviyesinden C1 seviyesine kadar en deneyimli ve nitelikli uzman Türk ve Alman öğretmenlerimizden oluşmaktadır.

Orta B1 Seviyesi Almanca Kursu

Almanca B1 seviyesi kursu Almanca'daki en önemli artiker alanları üzerine çalışma ve kelime bilginizi yaklaşık 1.000 kelimeye kadar yükseltebileceğiniz bir düzeydir. Bunun yanı sıra TELC veya Göethe sertifika sınavlarına çalışabilirsiniz.

Orta B2 Seviyesi Almanca Kursu

Almanca B2 seviyesi eğitimi Okul veya Üniversite için Almanca öğreniyorsanız, iş için Almanca öğreniyorsanız, seyahat için veya sadece Almanca öğrenmek istediğiniz için B2 seviyesi ideal bir seviyedir. B2 seviyesine ulaşarak kelime bilginizi yaklaşık 2.000 kelimeye kadar yükselterek Almanca konuşma becerilerinizi belirli kalıplarda geliştirebilirsiniz. Bunun yanı sıra bu eğitim TESTDAF sertifikası sınavı için tasarlanmıştır.

İleri Almanca C1 Seviyesi Kursu

C1 seviyesinde Almanca eğitimi Almanca konuşulan bir ülkede çalışmak ve okumak için uygun bir seviyedir. Bu seviyede görevlerin ve görüşlerin tartışılmasına izin vermek için başkalarıyla yeterince iletişim kurabilirsiniz. C1 düzeyinde Almanca konuşabilen insanlar, özellikle normal konuşmaların dışında olan bir konu hakkında konuşmalarda konuşmanın daha ayrıntılı ve daha küçük bölümlerinden bazılarında eksiklikler olabilir.

Ayrıca, konuşma ve mizah konusundaki daha ince anlamların bazılarını anlayamayabilirler.

İleri Seviye C2 Almanca Kursu

Almanca kursu C2 seviyesi eğitimi Almanca konuşulan bir ülkede, eğitim hayatınızda veya çalışma ortamında ihtiyaçlarınız doğrultusunda herhangi bir yardım almadan akıcı Almanca konuşma yapmanızı sağlar. Bu seviyedeki insanlar, konuşma ve metinlerdeki ince ve ayrıntılı anlamları anlamanın yanı sıra, anadili Almanca konuşan insanlara daha detaylı bir şekilde kendilerini ifade edebilmelerini sağlayabilir.

Almanca C2 seviyesi eğitmenlerimiz ve en deneyimli ve nitelikli Alman öğretmenlerimizden oluşan kadromuz ve bu kurs için özel bir program oluşturdu.

Üniversiteye Hazırlık İçin Almanca Eğitimi

Akademik düzey Almanca kurslarımız, sınav koordinatörlerimiz ve Üniversite hazırlık düzeyindeki öğrenciler için gerekli bilgi ve donanıma sahip her biri akademik amaçlar için Almanca dilinde uzmanlaşmış öğretmenler tarafından düzenlenmektedir. Öğrencilerin üniversiteye giden yollarını tek çatı altında planlamaları için yabancı dil eğitimi gereksinimlerinin farkındayız. Bu sebeple gereken tüm destek ve birikimlerimizi değerli öğrencilerimizle paylaşmaktayız

İlk ve Orta Öğretim İçin Almanca Eğitimi

İlköğretim düzeyindeki çocuklar sınıfta Almanca öğreniyorlar ancak bunun dışında günlük yaşamlarında da bir kullanım bulacaklar. Tecrübelerimize göre, Almanca öğretiminin yoğun tarzı en iyi sonuçları verir çünkü çocuklar konuşma ve dinleme iletişim kurma ihtiyaçları nedeniyle büyük ölçüde gelişir. Yoğun Almanca öğretimi, ilköğretim düzeyindeki çocuklar için 2. Dil ile daha fazla iç içe olmalarını ve Mantalite olarak gelişim göstermelerini sağlamaktadır.

Yaz Okulu Almanca Programları

Yurt içi ve Yurt dışında Çocuklar İçin Almanca Yaz Okulu Programları. Çocukların genel kültür bilgilerinin gelişmesi bilim, tarih, sinema, sanat ve zanaat, meslek, vb. gibi eğlenceli konulara odaklanan tatil dönemlerinde özel kurslar düzenlemekteyiz. Bu eğitimler, yoğun olarak uygulanmakta olan pratik etkinliklere dayalı, çocukları katılımcı bir atmosfer içerisinde çeşitli konular üzerine yönlendirmeye, öğrenme ve öğretmeye odaklıdır.

Dünya Dilleri Merkezi’nde Almanca öğrenim ortamı her sınıf, genç öğrencilerle başa çıkmak için iyi bir donanıma sahiptir ve öğretmenin her bir dersi başarı ile tamamlamasına yardımcı olmak için bir öğretim asistanımız hazır bulunmaktadır.

Almanca TESTDAF Sınavı Hazırlık Kursu

TESTDAF, Almanya’da üniversite veya yüksek öğrenim, master düzeyinde eğitimini devam ettirmek isteyen öğrencilerin girmesi gereken Almanca dil sınavıdır. TESTDAF sertifikasının Almanya’nın yanı sıra tüm dünyada geçerliliği kabul edilmiş Almanca dil seviyesini belirtmektedir.